Tűzvédelmi ismeretek elsajátítása a kollégiumban

A Szentlőrinci Önkéntes Tűzoltóegyesület a Lafarge Magyarország KFT pályázatán elnyert összeggel tűzvédelmi előadásokkal, foglalkozásokkal igyekszik gyarapítani kollégista tanulóink ismereteit a témában. Tóth György az egyesület vezetője olyan tematikát állított őssze, amely a komoly és félelmetes témát közel viszi a tanulókhoz, és így lehetővé válik az, hogy felnőttként alkalmazzák az elsajátított ismereteket, amennyiben "éles helyzetbe kerülnének". 

A legérdekesebb foglalkozás mind közül az október 15-i lehet, hiszen mind a húsz kollégista ellátogathatott a Szigetvári Tűzoltólaktanyába, ahol testközelből megismerhették a tűzoltók felszereléseit, a tűzoltóautót, a ruházatukat, sőt kipróbálhatták a vízsugárral való oltást. 

Az élményszerű tapasztalatszerzés olyan tudással gyarapította tanulóinkat, amely életreszólóan megmaradhat bennük.

Nagyon hálásak vagyunk a szentlőrinci és a szigetvári tűzoltóknak és Tóth Györgynek ezért a lehetőségért.