Örökös Boldog Iskola

A 2022/23-as tanévben is elnyertük az Örökös Boldog Iskola címet.

Önismeretet tanítunk, olyan helyzeteket teremtünk, amelyekben sikerélményekhez juthatnak tanulóink. A Boldogságórákon tanítjuk hogyan lehet az élet szépségeit észrevenni, hogyan lehet a nehézségekkel megküzdeni, hogyan tudják a hálát megélni tanulóink, hogyan szemléljék a világot optimista szemlélettel, miként becsüljék meg a környzetükben élőket, az őket szerető embereket, hogyan ápolják barátságaikat, hogyan tudnak apró jótettekkel másoknak is segíteni és ez milyen jó érzést kelthet a számukra is, hogyan tudnak jó célokat kitűzni maguk számára és céljaikért küzdeni, hogyan kell megbocsátani, stb.

A program kezdete óta rengeteget fejlődtek tanítványaink etéren is.

Egy egymásra figyelő, egymást szerető, tisztelő, kedves kis gyerekcsapattá vált az általános iskola közössége. Persze itt is vannak apróbb nézeteltérések, gondok, de ezeket hamar és mindenki számára megnyugtató módon képesek rendezni a gyerkek. Mindezekben nagy szerepe van a pedagógusoknak és a munkájukat segítőknek egyaránt.