Gyermekrajz kiállítás a Kodály év alkalmából

A Kodály év alkalmából a Szentlőrinci AMI által meghirdetett rajzpályázatra iskolánk tanulói is készítettek pályaműveket. A „Madárka, madárka..” c. Kodály gyűjtésre kellett a gyerekeknek rajzokat készíteni. A legszebb pályaművek vándorkiállítás formájában kerültek bemutatásra . A Szentlőrinci Járás valamennyi iskoája vendégül látja a rajzokat.

Dec. 8-án A Szentlőrinci EGYMI Általános Iskola aulájába került sor a kiállítás megnyitására, ahol két héten keresztül lehet megtekinteni a rajzokat.

A megnyitót iskolánk tanulóinak énekprodukciója nyitotta meg Orsós Rita, Schneider Karolina, Kun Petra szerpelt Gugora Réka, Somogyi Csabáné, Somogyi Bianka és Szabó Klára gyógypedagógusokkal közösen, majd a Szentlőrinci Alapfokú Művészeti Iskola  tanulójának fuvolaprodukciója követte, aki szintén Kodály darabot adott elő.

Nyakáné Maár Zsuzsa szavaival zárult a megnyitó, aki a közös éneklés öröméről, a zene szeretetéről, a kodályi örökség jelentőségéről szólt néhány szót.

 

Szabó Klára