Eseménynaptár 2018/19

 





 

 

 

 

A 2018/19-es tanév eseményei

 

SZENTLŐRINCI EGYSÉGES GYÓGYPEDAGÓGIAI MÓDSZERTANI INTÉZMÉNY,

ÁLTALÁNOS ISKOLA

ÉS KOLLÉGIUM

181 tanítási nap

 

                              

 

Augusztus

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős/költség

27.

Év indító értekezlet-

Tanév indítással kapcsolatos feladatok megbeszélése, dokumentumok megszavazása.

Tűz és balesetvédelmi oktatás

Káhleszné Krémer Ildikó

28.

Javító vizsgák

Goják Melinda

29.

Tanévkezdő nevelési értekezlet

  • tanév célmeghatározása, feladatai, főbb eseményei
  • aktualitások
  • változások
  • órarend pontosítása

Munkaközösségi megbeszélés

  • eseménynaptár, éves tervezés

Káhleszné Krémer Ildikó, Szabó Klára

29-31.

Teremrendezés, adminisztratív feladatok

mindenki

28-31.

Tanévnyitó ünnepély szervezése

Szabó Klára

28-31.

Őszi faliújság elkészítése

Nagy-Bognár Dóra

28-31.

Utazó gyógypedagógiai feladatok szervezése

Káhleszné Krémer Ildikó, Dr. Bárány Sándorné,

Pappné Lankó Lilla, Gazdag Éva

 

 

Szeptember

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős/költség

3. 9. 00

Tanévnyitó ünnepély

Szabó Klára, Gugora Réka

3.

  • Első tanítási nap: gyerekek fogadása
  • tűz és balesetvédelmi oktatás
  • órarend kihirdetése
  • adminisztráció
  • tankönyvosztás
  • Házirend megismerése
  • szülői értekezlet, szülői választmány
  • tankerületi tanácsba osztályküldött választása

Minden osztályfőnök és asszisztense

 

 

 

 

 

 

 

osztályfőnökök

3.

Naplók megnyitása

minden érintett pedagógus

3.

Beköltözés a kollégiumba

  • gyerekek fogadása
  • elhelyezése
  • Házirend, szokások megbeszélése

Tóth Beáta, Kis-Szabó Ildikó, Kleinné Árvai Tímea

4.

Tankerületi tanácsba iskolai diákküldött választása

Tóthné Kiss Zsuzsanna

4.

DÖK gyűlés

Tóthné Kiss Zsuzsanna

5. 10 óráig

Tankerületi tanácsba diákprogram megküldése

Káhleszné Krémer Ildikó

6.

diákküldött részt vesz a tankerületi diákképviselő választáson.

Kísérő: Tóthné Kiss Zsuzsanna

első hét

Évindító kollégiumi gyűlés

Tóth Beáta

a hónap folyamán

Sportversenyekre való nevezés

Kürthy László

a hónap folyamán

Mérések, fejlesztési tervek készítése

Habilitáció-rehabilitációt végző gyógypedagógusok

a hónap folyamán

Utazó gyógypedagógiai feladatok: óralátogatások, egyeztetések az integráló iskolákban.

utazó gyógypedagógusok

a hónap folyamán

Jelentkezés a Megyei Szépíró Versenyre

Tóthné Kiss Zsuzsanna

17.

Írásbeli dokumentumok leadása: tanmenetek, osztályfőnöki munkatervek, foglalkozási tervek, szakköri munkatervek, DSE munkaterv.

osztályfőnökök, munkaközösség vezető,

napközis, kollégiumi nevelő, szakkört, DSE-t vezető pedagógusok.

17 8-14 óra

Kirándulás Zsályaligetre alsó tagozat

Dr Bárány Sándorné, Szabó Klára, Heider Attiláné, Tóthné Kiss Zsuzsanna, Kocsisné Tóth Zsuzsanna

18. 9 óra 20

Tűzriadó

Heider Anikó

19.

Iskolagyűlés

Tóthné Kiss Zsuzsanna

26. 17 óra

Kollégiumi vetélkedő

Tóth Beáta

27. 12.30

Járási Atlétikai Verseny

(Szentlőrinc)

Kürthy László

 

27.

Diáksport napja-szabadidősportnap

Kürthy László Papp Csaba (BMSZSSZ), Nagy-Bognár Dóra, Hazenauer Zsoltné, Tóth Bea, Goják Melinda

28.

Törzslapok megírása

osztályfőnökök

 

 

Október

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős/költség

1.

Egyéni fejlesztési tervek

1. félév leadása)

Szabó Klára, osztályfőnökök, utazó gyógypedagógusok

4.

Megyei Atlétikai Verseny (Diákolimpiai megyei verseny)

(Pécs, Várkői Stadion)

Kürthy László

 

6.

Aradi vértanúk napja, megemlékezés osztályszinten.

osztályfőnökök

11.

Megyei Labdarúgó Bajnokság és Sportnap (Diákolimpiai megyei verseny) (Vajszló)

Kürthy László

 

13. szombat (okt. 22 ledolgozása)

Öko tanulmányi kirándulás a gyaloglás nemzetközi napján

Tóth Beáta Tóthné, Kiss Zsuzsanna, Papp Csaba

17. 16 óra

8. osztályos szülők szóbeli tájékoztatása a továbbtanulás eljárásrendjéről.

Goják Melinda

19.

Észkerék vetélkedő indítása alsó tagozat

Nagy-Bognár Dóra

Szabó Klára

19.

Iskolai megemlékezés okt. 23-ról

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi, Goják Melinda (8. oszt.)

 

23.

Városi ünnepély

Szentlőrinci tanulókkal koszorúzás

hónap folyamán

bérletes hangverseny

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek),

a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

 

 

 

November

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős/költség

8.

Asztalitenisz Megyei Bajnokság

 (Pécs, Éltes EGYMI)

Kürthy László

 

8

Márton napi lámpás felvonulás

Tóth Beáta

 

10. Szombat munkanap, november 2 ledolgozása

 

 

12.

Munkaközösségi értekezlet

Szabó Klára

15.

Terematlétika (Diákolimpiai megyei verseny)

Pécs

Kürthy László

 

22.

Pályaválasztási sni vetélkedő tankerületi szintű

(Jelentkezési határidő nov. 19.)

Goják Melinda, Nagy Bognár Dóra, Somogyi Bianka HUMÁNREAKTOR pályázati együttműködéssel

 

 

December

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős/költség

1.

szombat (dec 24. ledolgozása)

Pályaorientációs nap

Tanítás nélküli munkanap.

Generációk közötti párbeszéd

Goják Melinda, Hódosi Réka

 

 

Faliújság-tél

Nagy Bognár Dóra

 

n. 30,

7.

14,

21.

Adventi gyertyagyújtás

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi, Szabó Klára

Tóthné Kiss Zsuzsanna

 

5.

Mikuláskupa- Pécs

Kürthy László

 

5.

NTP Mikulás program

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

6.

Mikulás a Kollégiumban

Tóth Beáta, Kis-Szabó Ildikó, Kleinné Árvai Tímea

 

6.

Napközis Mikulás

Nagy-Bognár Dóra

 

6.

Mikulás buli DÖK rendezvény

Tóthné Kiss Zsuzsanna

10.

Kosárlabda megyei bajnokság

Pécs Lauber Dezső Sportcsarnok

Kürthy László

 

13.

Zsinórlabda Megyei Bajnokság (Diákolimpiai verseny) (Pécs, Éltes EGYMI)

Kürthy László

 

15.

15

Szakértői vizsgálati kérelmek határideje

Értesítés osztályozó vizsga időpontjáról (jan.7)

osztályfőnökök, utazó gyógypedagógusok

15.

szombat (dec 31 ledolgozása)

Karácsonyi készülődés

Hódosi Réka, Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

19.

Kollégiumi karácsony

Tóth Beáta, Kis-Szabó Ildikó, Kleinné Árvai Tímea

 

21.

Karácsonyi műsor

Gugora Réka Somogyi Bianka

 

 

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 7. (hétfő)

január 3, 4 tanítás nélküli munkanap: félévzárás, önképzés, ötletbörze

 

 

Január

 

 

 

 

7.-11

Félévi felmérések

pedagógusok

7

Osztályozó vizsgák

Káhleszné Krémer Ildikó, pedagógusok

 

jan.3-tól-áprl.30-ig.

Netfit mérés

Kürthy László, Heider Anikó

17.

Ergométeres evezés

(Mohács, Meixner EGYMI)

Kürthy László

 

25.

Félévzárás

 

28.

Osztályozó értekezlet

Káhleszné Krémer Ildikó

 

Február

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős

1.

Félévi értesítő kiosztása

osztályfőnökök

1.

Félévi beszámolók leadása minden munkaterületről

pedagógusok, asszisztensek, Káhleszné Krémer Ildikó

4.

II. f.év-i fejlesztési tervek leadási határideje

osztályfőnökök, utazó gyógypedagógusok

6.

Iskolagyűlés

 

Tóthné Kiss Zsuzsanna

8.

Félévi nevelési értekezlet tanítás nélküli munkanap

Káhleszné Krémer Ildikó

11.

Szülői értekezlet

Munkaközösségi értekezlet

pedagógusok

14.

Farsang DÖK rendezvény

Tóthné Kiss Zsuzsanna

21.

Farsang a kollégiumban

Tóth Beáta

 

Bérletes hangverseny

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

15.

Továbbtanulási jelentkezések határideje

Jelentkezési lapok és szakértői vélemény másolatok továbbítása

Goják Melinda

21.

„Mutasd meg a képességeidet!” tankerületi SNI vetélkedő rendezvény iskolásoknak és óvodásoknak egyaránt (meghívóban megemlíteni a szakmai napot)

Gazdag Éva, Dr. Bárány Sándorné, Pappné Lankó Lilla, HUMÁNREAKTOR pályázati együttműködéssel

 

a hónap elejétől

Megyei Komplex Tanulmányi Versenyre való intenzív felkészülés megkezdése

Hódosi Réka, Somogyi Bianka, 6., 7. osztályba betanítók.

 

 

 

Március

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős

 

Tavaszi faliújság

Gugora Réka

 

5.

Gyógypedagógiai Szakmai Nap: tankerületi szintű rendezvény integráló intézmények pedagógusai és az érdeklődő szülők számára.

Szabó Klára HUMÁNREAKTOR pályázati együttműködéssel megvalósuló rendezvény

 

6.

Kollégiumi vetélkedő:

Szilágyi Béláné,

 

 

Bérletes hangverseny

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

Regionális SNI Ki?Mit?Tud? Kaposváron

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

14.

Iskolai megemlékezés márc. 15-ről

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

15.

Városi ünnepély, helyi tanulók részvétele

koszorúzás

 

8. osztályos tanulói adatlapok módosításának lehetősége

Goják Melinda

 

Módosító adatlap megküldése F.K-nak

Goják Melinda

 

Szépíróverseny Pécs

Tóthné Kiss Zsuzsanna

 

21.

Megyei asztali tenisz bajnokság (tavaszi)

Kürthy László

 

18-22

Fenntarthatósági témahét

Tóth Beáta

22.

FOBMSZ Sorverseny Pécs

Kürthy László

 

 

 

 

Április

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős

 

ANTSZ (Fischer Éva) ismeretterjesztő órái

Bárány Sándorné

4.

Mezei futás (Megyei Diákolimpiai Verseny ) Pécs

Kürthy László

 

10.

Megyei Komplex Tanulmányi Vetélkedő, Mohács Meixner EGYMI

Hódosi Réka, Somogyi Bianka, betanítók

 

11.

Megyei Labdarúgó Bajnokság

Kürthy László

 

 

Országos SNI Ki?Mit?Tud? Kiskőrösön

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

16.

Tehetségkutató délután- SNI rendezvény

Kultúrházban, tankerületi szintű

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi, Tóthné Kiss Zsuzsanna, Nagy Bognár Dóra, Szabó Klára

HUMÁNREAKTOR pályázati együttműködéssel megvalósuló rendezvény

 

24.

Munkaközösségi értekezlet

Szabó Klára

26.

Megyei kispályás labdarúgó bajnokság (Megyei Diákolimpiai Verseny)

(Pécs, Kovácstelep)

Kürthy László

 

 

 

Mátyás udvarában Vetélkedőn való részvétel Hetvehelyen 

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

 

 

Járási Kisdiák Fesztiválon való részvétel

pedagógusok

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. (szerda),

a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. (szerda).

 

 

Május

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős

10.

Megyei Atlétikai Verseny (Megyei Diákolimpiai Verseny)

(Pécs Várkői Stadion)

Kürthy László

 

 

11.

Járási Kisdiák Fesztiválon való részvétel

pedagógusok

május 1. hete

Utazó gyógypedagógusi szolgáltatás igénylésének megérkezése az integráló intézményekből

(év közbeni változások bejelentése 5 munkanapon belül)

Káhleszné Krémer Ildikó

15.

 

Iskolagyűlés

 

Tóthné Kiss Zsuzsanna

Gugora Réka

27. (értesítés máj 10.)

Osztályozó vizsgák

Káhleszné Krémer Ildikó,

 

AMI hangverseny

Tóthné Csatahelyi Gyöngyi

május 3.-4. hete

Utazó gyógypedagógusi szolgáltatás igénylésének megérkezése

Káhleszné Krémer Ildikó

31.

Nevelési Értekezlet, kirándulás tanítás nélküli munkanap

Szabó Klára

 

 

Országos Labdarúgó Bajnokság (Bejutás esetén)

Kürthy László

 

 

Országos Mezei futó bajnokság (Bejutás esetén)

Kürthy László

 

 

 

 

Június

 

Időpont

Esemény, helyszín

Felelős

 

Faliújság, dicsőségtábla

Goják Melinda, Szabó Klára

 

1.-2.

Országos Atlétikai Bajnokság (helyszín még bizonytalan)

Kürthy László

 

4.

Nemzeti Összetartozás Napja. Megemlékezés osztályszinten.

osztályfőnökök

6

Gyermeknapi kirándulás DÖK Mókussuli Hetvehely

tanítás nélküli munkanap

Tóthné Kiss Zsuzsanna

minden munkatárs

7.

Osztályozó értekezlet (rövidített órák, korai hazautazás)

Káhleszné Krémer Ildikó

13.

Búcsúest a kollégiumban

Tóth Beáta

 

13.-ig.

Gyerekek, tanulók egyéni fejlesztésben végzett munkájának értékelése

osztályfőnökök, utazó gyógypedagógusok

14. 9.00

Ballagás, évzáró

Goják Melinda, Tóthné Csatahelyi Gyöngyi, Hódosi Réka

 

24.

Tanévzáró értekezlet

Káhleszné Krémer Ildikó

 

2019-es évnyitó

Tóthné Kiss Zsuzsanna

 

 

 

 

 

Tanítás nélküli munkanapok:

  • december 1. pályaorientációs nap
  • január 3, 4 : félévzárással kapcsolatos feladatok, önképzés, ötletbörze (1. 2.)
  • febr. 8. félévi nevelési értekezlet 3.
  • Nevelési értekezlet: kirándulás, program dolgozóknak pl: máj 31 péntek/pedagógus nap is 4.
  • DÖK kirándulás júniusban